Sveti Vlas – Miejscowość Słynna Jest Ze Swoich Walorów Turystycznych

Bułgarska miejscowość Sveti Vlas (pol. Święty Włas) leży nad Morzem Czarnym i cieszy się dużym zainteresowaniem turystów oraz inwestorów z całego świata. Dotyczy to również Polaków, którzy pragną wypoczynku na wysokim poziomie lub poszukują zweryfikowanych opcji inwestycyjnych. Miasteczko Sveti Vlas od lat słynie ze swoich walorów turystycznych oraz wielu możliwości spędzania wolnego czasu.

Gdzie leży Sveti Vlas?

Niewielkie miasteczko Sveti Vlas położone jest bezpośrednio nad brzegami Morza Czarnego tuż obok Słonecznego Brzegu. Tak naprawdę całe wybrzeże to jedna zabudowa, którą podzielono na mniejsze miasteczka. Sveti Vlas z jednej strony zapewnia wysoką jakość odpoczynku i spokój, a z drugiej strony daje możliwość szybkiego dojazdu do największego bułgarskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Właśnie dlatego Sveti Vlas tak chętnie wybierane jest przez turystów z całego świata, a także przez polskich inwestorów. Miasteczko sprawdzi się zarówno jako miejsce do życia, jak i pod kątem inwestycji w apartament na wynajem. Ze Sveti Vlas jest tylko 40 kilometrów do Burgas, czyli największego miasta w tym regionie Bułgarii.

Nowa perła bułgarskiego wybrzeża

Od jakiegoś czasu Sveti Vlas nazywane jest nową perłą bułgarskiego wybrzeża. Bez wątpienia nie jest to określenie używane na wyrost. W ostatnich dwóch dekadach nastąpił dynamiczny rozwój lokalnej infrastruktury, która obecnie spełnia najwyższe europejskie standardy. Dotyczy to nie tylko bazy hotelowej, ale również infrastruktury drogowej, usługowej i medycznej. Pod tym kątem Sveti Vlas zapewnia wszystko, co jest potrzebne do codziennego życia lub do znakomitego wyjazdu wakacyjnego.

Co przemawia za Sveti Vlas?

Warto dokonać małego porównania pomiędzy Sveti Vlas a dużym kurortem Słoneczny Brzeg. Przede wszystkim w Sveti Vlas można znaleźć piękne nieruchomości w kompleksach z bezpośrednim zejściem na plażę. Ponadto panuje tam bardziej uporządkowana architektura i spójność, co wpływa na estetykę tego miejsca i spokój spędzanego w nim czau. Promenada i plaże są malownicze i świetnie zadbane. To kolejna przewaga Sveti Vlas nad Słonecznym Brzegiem.

Piękne plaże i krystalicznie czyste powietrze

Od lat Sveti Vlas słynie ze swoich walorów turystycznych. Miasteczko położone jest nad Morzem Czarnym. Z drugiej strony otaczają je zbocza góry Stara Płanina. To powoduje wyjątkowy mikroklimat. Powietrze w tym miejscu świata jest krystalicznie czyste. Nie ma w nim pyłków ani innych zanieczyszczeń. Właśnie dlatego region ten rekomenduje się osobom, które na co dzień borykają się z problemami zdrowotnymi układu oddechowego. Ponadto w Sveti Vlas znajdują się piękne piaszczyste plaże, które sprzyjają wypoczynkowi przez wiele miesięcy w roku. Znajdziesz tu zarówno główną plażę, jak i mniejsza i bardziej kameralne miejsca.

Dobrze wyposażona marina

W miejscowości znajduje się dobrze wyposażony port jachtowy. Lokalna marina spełni oczekiwania fanów sportów wodnych. Z powodzeniem można wynająć w niej jacht lub zdecydować się na rejs wzdłuż wybrzeża. Oferują je lokalni ludzie morza. Ponadto w marinie można zacumować własnym jachtem, jednak warto z wyprzedzeniem zarezerwować sobie miejsce.

Jakie atrakcje znajdują się w Sveti Vlas?

Na co dzień w Sveti Vlas mieszka dosłownie kilka tysięcy osób. W sezonie wakacyjnym liczba ta jednak znacznie wzrasta. Wiele z atrakcji turystycznych ma charakter sezonowy i dotyczy to przede wszystkim centrów rozrywki dla dzieci i dyskotek. W mieście na co dzień można podziwiać zadbaną i stonowaną architekturę budynków. Jednym z zabytków jest cerkiew St. Blaise. Jeżeli chodzi o Sveti Vlas, atrakcje przygotowano z myślą o różnych odbiorcach, dlatego każdy odwiedzający znajdzie tam coś dla siebie.

Co zobaczyć w okolicy?

Wiele ciekawych miejsc znajduje się w niedużej odległości od Sveti Vlas. Co warto zobaczyć w pobliżu? Zdecydowanie na pierwsze miejsce wysuwa się historyczny Nesebyr. Miejscowość znajduje się 10 kilometrów od Sveti Vlas i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można w niej podziwiać wspaniałe zabytki oraz wyjątkową architekturę. Fani atrakcji turystycznych z pewnością udadzą się do położonego obok Sveti Vlas Słonecznego Brzegu. Na pieszą wędrówkę warto wybrać się na wzgórze Starej Płaniny. To tylko kilka z ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Sveti Vlas.

Zakup apartamentu w Sveti Vlas

Ze względu na swoje walory turystyczne i nie tylko, miejscowość Sveti Vlas jest ciekawą lokalizacją pod kątem inwestycji w nieruchomości. Jako Bułgaria Okiem Tubylca doskonale znamy Sveti Vlas. Apartamenty na sprzedaż w tej miejscowości znajdziesz w naszej ofercie. Pomożemy Ci w wyborze nieruchomości idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.