Moja lista

Czy We Wrześniu Warto Jechać Do Bułgarii?

Podróże do turystycznych lokalizacji zazwyczaj odbywają się w letnich miesiącach – czerwcu, lipcu i sierpniu. Warto jednak zastanowić się, czy dobrym miesiącem na odwiedzenie Bułgarii może być wrzesień. Jaka pogoda będzie tam wówczas panować? Jak wygląda kwestia połączeń i dojazdów poza sezonem wakacyjnym? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w poniższym artykule – zapraszamy do przeczytania.

Wyjazd do Bułgarii we wrześniu

O pogodę nie należy się martwić – temperatura w tym okresie zazwyczaj wynosi 25-30 stopni Celsjusza, zaś dni są słoneczne, jednak nie panują upały. Warto jechać także ze względu na fakt, że w tym okresie woda w morzu jest przyjemnie nagrzana po ciepłych miesiącach.

Mimo że linie lotnicze proponują we wrześniu nieco mniej połączeń, wciąż można bez problemu dostać się do Bułgarii. Warto skorzystać z tej opcji, gdyż ceny lotów mogą być nieco niższe niż w szczycie sezonu. Można też dojechać samodzielnie samochodem lub autokarem z biurem podróży. Inną korzyścią jest mniejszy tłok w turystycznych centrach. Dzięki temu można wypocząć w komfortowych warunkach w dalszym ciągu ciesząc się urokami regionu.

kompleks dolphin

Zakup nieruchomości poza sezonem letnim

Jest to także bardzo dobra pora dla osób zainteresowanych nabyciem mieszkania za granicą. Ze względu na zmniejszenie się liczby turystów można bez przeszkód zapoznać się z ofertami sprzedaży. Warto skorzystać z usług agencji nieruchomości, które wówczas mogą dysponować większą ilością czasu. Zakup mieszkania w tym kraju we wrześniu stanowi też dobry pomysł ze względu na niskie ceny oraz fakt, że do sezonu turystycznego pozostanie sporo czasu. Można więc np. przygotować nieruchomość na wynajem lub odsprzedać ją z zyskiem przed sezonem letnim.

Warto zatem jechać do Bułgarii we wrześniu, aby cieszyć się spokojnym wypoczynkiem w sprzyjających warunkach pogodowych oraz korzystać z mniej zatłoczonych lokali i plaż. Dobrym rozwiązaniem w tym okresie jest też zakup nieruchomości, a do tego polecamy usługi agencji Bułgaria Okiem Tubylca.

Sprawdź inne artykuły

Sprawdź nasze apartamenty

Nieruchomości Goritsa Nieruchomości Słoneczny brzeg