Moja lista

Powody Dla Których To Właściwy Moment Na Sprzedaż Nieruchomości

Osoby zainteresowane transakcjami związanymi z lokalami mieszkalnymi powinny mieć na uwadze aktualną sytuację na rynku, aby na tej podstawie zdecydować, czy jest to odpowiednia pora na sprzedaż nieruchomości. Zapraszamy więc do przeczytania artykułu wskazującego powody, dla których obecny moment jest właściwy, aby wystawić mieszkanie w Bułgarii na sprzedaż. Decydując się na taki krok warto bowiem wiedzieć, jakie czynniki wpłyną na osiągnięty zysk.

Powody, dla których warto sprzedać teraz nieruchomość w Bułgarii

Przede wszystkim należy wiedzieć, że aktualnie ceny mieszkań w tym kraju są na najwyższym poziomie od 2008 roku i w dalszym ciągu rosną. Metr kwadratowy może teraz kosztować nawet 1200 euro w zależności od lokalizacji i pozostałych czynników. Rok wcześniej cena za metr kwadratowy wynosiła 1115 euro, wzrost jest więc dość dynamiczny. Decydując się na zawarcie transakcji dotyczącej mieszkania w Bułgarii w tym momencie można zatem mieć pewność, że przyniesie ona zysk. Jego dokładna wysokość uzależniona będzie od dokładnego momentu zakupu lokalu oraz jego położenia. Najwyższych zysków można spodziewać się w przypadku mieszkań zlokalizowanych w stolicy oraz popularnych nadmorskich kurortach.

Jest to właściwy moment również ze względu na wysoki popyt na nieruchomości na terenie całego kraju. Przewyższa on podaż, dzięki czemu można mieć pewność, że szybko znajdą się osoby zainteresowane nabyciem mieszkania. Dotyczy to zarówno dużych miast, jak i nadmorskich kurortów oraz górskich miasteczek.

komplek green fort

Właściwy moment na sprzedaż nieruchomości

Warto także być świadomym, iż obecnie w bułgarskim społeczeństwie zachodzą zjawiska związane ze zmianą stylu życia oraz potrzeb mieszkaniowych. W dużym stopniu przyczyniła się do nich pandemia – nabywcy poszukują w tym momencie lokali z ogródkiem lub dużym tarasem położonych w małych miejscowościach. Koszty życia są w takich miejscach niższe, a spokojnie otoczenie pozbawione nadmiaru hałasu i tłumów ludzi wpływa na obniżenie poziomu stresu. Również z tego powodu osoby posiadające nieruchomości w Bułgarii mogą mieć gwarancję, że jest to właściwy moment na ich szybką sprzedaż.

Sprawdź inne artykuły

Sprawdź nasze apartamenty

Nieruchomości Słoneczny brzeg