Moja lista

Jak Nabyć Atrakcyjny Apartament W Bułgarii: Poradnik Dla Kupującego!

W ostatnich latach w Polsce można zauważyć trend zwiększonego zainteresowania inwestorów zakupem nieruchomości za granicą. Wśród rekomendowanych i popularnych kierunków znajduje się m.in. Bułgaria, a w szczególności Słoneczny Brzeg i jego okolice. To miejsce zarówno do życia, jak i na nieruchomość inwestycyjną pod wynajem. W tym artykule przygotowaliśmy praktyczny poradnik dla planujących sprzedaż lub zakup apartamentu w Bułgarii.

Dlaczego Bułgaria to dobry kierunek?

Polscy inwestorzy coraz chętniej szukają możliwości zakupu domu lub mieszkania w Bułgarii. Przede wszystkim Słoneczny Brzeg i jego okolice gwarantują wysoką roczną średnią temperaturę, bogate zaplecze rozrywkowe, rozbudowującą się infrastrukturę oraz komfortowe warunki do życia i wypoczynku. To sprawia, że to dobre miejsce do życia na co dzień, jak i lokalizacja cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Ten ostatni aspekt przekłada się na stosunkowo szybki zwrot z inwestycji, co przy niskich cenach zakupu jest kuszącą alternatywą do nieruchomości w Polsce lub w innych ciepłych krajach europejskich. Zanim jednak zdecydujesz się kupno apartamentu lub domu w Bułgarii, warto poddać go dokładnej analizie pod kilkoma względami.

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie lub dom w Bułgarii

Jest kilka kluczowych aspektów, które są kluczowe z punktu widzenia osoby sprzedającej mieszkanie. To na te elementy zwracają uwagę inwestorzy. Poniżej wymieniamy podstawowe z nich. Zapoznaj się z nimi, a odpowiednio przygotujesz swoją nieruchomość do sprzedaży lub starannie dobierzesz apartamenty w Bułgarii pod kątem przyszłej inwestycji.

Czy budynek ma akty 15 i 16?

Bułgarskie prawo przewiduje akty 14, 15 i 16 przy inwestycjach budowlanych. Z punktu widzenia kupującego oraz sprzedającego kluczowe jest to, aby dana nieruchomość posiadała te dwa ostatnie. Akt 15 wskazuje na to, że budynek został ukończony, a akt 16 to potwierdzenie tego, że nadaje się do zamieszkania. Koniecznie sprawdź to przed planowaną inwestycją. Ponadto należy sprawdzić stan prawny danej nieruchomości, a także jej stan faktyczny. To kluczowe, ponieważ zdjęcia mogą zakłamywać rzeczywistość.

Znajomość procedury sprzedaży nieruchomości

Oczywiście przy procesie sprzedaży i kupna nieruchomości w Bułgarii niezbędna jest znajomość lokalnych przepisów. Każdy kraj ma swoje indywidualne wytyczne w tym obszarze, dlatego nie warto posiłkować się standardami polskimi. W tym aspekcie warto zapoznać się z doświadczonym specjalistą, który zna bułgarski rynek nieruchomości i na nim funkcjonuje. W ten sposób można uniknąć stresu i niepotrzebnych wydatków.

Lokalizacja nieruchomości

Oczywiście im lepsza lokalizacja mieszkania lub domu w Bułgarii, tym łatwiej będzie sprzedać nieruchomość. Największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się obiekty położone nad Morzem Czarnym w okolicach Słonecznego Brzegu. To miejsce, które co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Piękne plaże, ciepłe morza, wspaniałe jedzenie i niskie ceny sprawiają, że to doskonała destynacja urlopowa. Podczas transakcji należy dokładnie wyeksponować kluczowe zalety danej lokalizacji, a następnie ją zweryfikować.

Zaufaj profesjonalistom

Kupno nieruchomości za granicą zawsze wiąże się z określonym ryzykiem. Bardzo trudno podjąć tego typu decyzję zakupową na odległość, dlatego minimalizując ryzyko, warto zaufać profesjonalistom. Zespół Bułgaria Okiem Tubylca to ludzie, którzy na co dzień mieszkają w Bułgarii i doskonale orientują się w lokalnej administracji oraz mają obeznanie z tutejszym rynkiem nieruchomości. Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę, w tym weryfikację nieruchomości i jej stanu prawnego, przygotowanie jej do sprzedaży lub pomoc w zakupie, pomoc w kwestiach formalnych, a także wsparcie w pozyskaniu atrakcyjnych warunków finansowania w przypadku kupujących. Od lat specjalizujemy się w obsłudze sprzedaży nieruchomości w Bułgarii. Klientom oferujemy także profesjonalną obsługę posprzedażową, co optymalizuje czas zwrotu z poczynionej inwestycji. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, jeżeli planujesz sprzedać lub kupić nieruchomość w Bułgarii. Jesteśmy specjalistami w tym zakresie.

Sprawdź inne artykuły

Sprawdź nasze apartamenty

Nieruchomości Słoneczny brzeg