Moja lista

Co Zobaczyć Na Słonecznym Brzegu? Najlepsze Atrakcje I Miejsca Do Odwiedzenia!

Słoneczny Brzeg to nadmorski kurort w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski. Od jakiegoś czasu w nieruchomości w Słonecznym Brzegu coraz chętniej kupują również polscy inwestorzy. Atrakcyjne apartamenty znajdziecie m.in. w naszej ofercie. W tym artykule sprawdzimy jednak, co warto zobaczyć w Słonecznym Brzegu. Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przez nas atrakcjami i miejscami do odwiedzenia.

Kurort o bogatej ofercie turystycznej

To, co warto zobaczyć w Słonecznym Brzegu, zależy w dużej mierze od oczekiwań i nastawienia odwiedzających. Kurort ten oferuje zarówno piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki, jak i zabytki o dużym znaczeniu historycznym. Podczas wakacji można poznawać tylko atrakcje Słonecznego Brzegu lub zdecydować się na krótkie wycieczki do pobliskich miejscowości. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Bez dwóch zdań kurort ten dysponuje bogatą ofertą turystyczną.

Piękne plaże

Oczywiście większość osób odwiedza Słoneczny Brzeg dla pięknych plaż i czystego Morza Czarnego. Piaszczyste plaże ciągną się kilometrami. Dzięki temu z łatwością można odejść od tłumów i znaleźć dla siebie bardziej ustronne miejsce na piasku. Na szczególną uwagę zasługują plaże południowa, centralna i północna. Od 1995 roku mogą poszczycić się certyfikatem Błękitnej Flagi. Wzdłuż plaż można wstąpić do dobrych restauracji, które serwują smaczne dania, w tym wybrane lokalne specjały. Fani morskiej przygody mogą wybrać się na rejs po Morzu Czarnym z lokalnej mariny lub wynająć jacht i uprawiać żeglugę.

Miejsca o znaczeniu historycznym

Plaże to nie jedyne atrakcje, które oferuje Słoneczny Brzeg. Co zobaczyć, gdy lubi się zwiedzać? Przede wszystkim warto udać się do pobliskiego Nesebyr. To historyczne miasteczko, którego stara część na wyspie została wpisana na listę UNESCO. Wśród obiektów wartych zobaczenia w Nesebyr są m.in.: Cerkiew Św. Zofii, Muzeum archeologiczne czy też Cerkiew Chrystusa Pantokratora z XIII w. Nieco dalej znajduje się miasteczko Sozopol, które urzeka Starym Miastem.

Słoneczny Brzeg – atrakcje dla dzieci

Jeżeli chodzi o Słoneczny Brzeg, atrakcje dla dzieci również stoją na europejskim poziomie. Pod tym względem kurort spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwa wodne parki rozrywki Action Aquapark i Sunny Beach Amusement Park. Popularność zyskują również parki rozrywki Slingshot Sunny Beach i Luna Park oraz tor kartingowy. W kurorcie Słoneczny Brzeg atrakcje dla dzieci dostępne są niemal na każdym kroku, a ich oferta rozwija się z roku na rok.

Co jeszcze robić w Słonecznym Brzegu?

Planujesz odwiedzić Słoneczny Brzeg? Co warto zobaczyć poza wymienionymi już przez nas punktami? Zespół Bułgaria Okiem Tubylca poleca jeszcze takie lokalne atrakcje jak m.in.: wycieczki terenowe wzdłuż wybrzeża, nurkowanie z odkrywaniem podwodnych wraków, w tym m.in. U-bootów, uprawianie różnego rodzaju sportów wodnych, odkrywanie piękna lokalnej flory i fauny i wiele więcej. Słoneczny Brzeg to najpopularniejszy kurort nadmorski w Bułgarii, który spełnia najwyższe światowe standardy. Nikt nie powinien się w nim nudzić.

Sprawdź inne artykuły

Sprawdź nasze apartamenty

Nieruchomości Słoneczny brzeg