Procedura Zakupu Nieruchomości W Bułgarii

Podejmując decyzję dotyczącą nabycia mieszkania za granicą warto wiedzieć, jak będzie przebiegać sprzedaż. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tekstem, w którym udzielamy informacji na temat procedury zakupu nieruchomości w Bułgarii. Prezentujemy też dane na temat tego, jak wygląda zawarcie transakcji z naszą agencją.

Zakup mieszkania w Bułgarii

Cudzoziemcy mogą dokonywać transakcji związanych z wejściem w posiadanie lokalu, jednak w przypadku osób spoza UE istnieje ograniczenie, według którego możliwe jest nabycie jedynie mieszkania, bez gruntu.

Trzeba jednak pamiętać, że zasada ta nie dotyczy Polaków oraz pozostałych obywateli UE. Mogą oni bowiem bez przeszkód kupować nieruchomości z proporcjonalnym udziałem gruntu i bez zastosowania owej reguły. Nabycie lokalu mieszkalnego w Bułgarii odbywa się wówczas na analogicznych zasadach, jak podczas transakcji zawieranych w Polsce.

kompleks palazzo

Procedura zakupu nieruchomości w naszej agencji

Decyzję o nabyciu apartamentu można podjąć po oględzinach apartamentów na miejscu lub zdalnie po obejrzeniu zdjęć i video apartamentów na naszej stronie internetowej. Rezerwacja apartamentu następuje po wpłacie depozytu wysokości 2000 euro zaliczanej na poczet ceny. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu nieruchomość zostanie oznaczona jako zarezerwowana i rozpoczniemy przygotowywanie niezbędnych dokumentów do realizacji transakcji i przygotowania aktu notarialnego. Opłata rezerwacyjna jest zwrotna w przypadku gdyby z winy sprzedającego nie doszło do podpisania aktu notarialnego. W przypadku rezerwacji zdalnej (na podstawie zdjęć) – po wpłacie zaliczki do nas, ale przed jej przekazaniem na rachunek depozytowy, zrobimy ponowne oględziny apartamentu na moment rezerwacji, żeby dokładnie zweryfikować stan techniczny oraz prześlemy dodatkowe video z apartamentu (stan umeblowania, wyposażenia, ścian, podłogi itp.). W przypadku rezerwacji zdalnej, można obejrzeć lokal osobiście po przyjeździe do Bułgarii w celu podpisania aktu notarialnego.

Termin podpisana aktu notarialnego będzie przypadał w ciągu mniej więcej 4-6 tygodni od zarezerwowania mieszkania. Będzie konieczny Państwa przyjazd lub udzielenie pełnomocnictwa do zakupu w Państwa imieniu przed polskim notariuszem.

Wybór sposobu zawarcia transakcji jest w pełni uzależniony od Państwa preferencji. Można przyjechać dwukrotnie (na oględziny mieszkań celem rezerwacji apartamentu i na akt notarialny), lub zarezerwować apartament zdalnie i przyjechać tylko na finalizację umowy; lub udzielić pełnomocnictwa do zakupu i przyjechać po odbiór kluczy i oryginału aktu notarialnego już do swojego mieszkania.

Bułgarskie procedury związane z wejściem w posiadanie nieruchomości nie są zatem zbyt skomplikowane i czasochłonne. Warto też skorzystać z usług naszej agencji, która zapewnia duży wybór atrakcyjnych lokali. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie związanym z procedurą zakupu – zapraszamy więc do sprawdzenia szczegółów.