Moja lista

Jak Kupić Nieruchomość W Bułgarii?

bulgaria 5 Apartamenty Okiem Tubylca

Przystępne ceny czy też różnorodne możliwości inwestycyjne to jedne z najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na zakup nieruchomości w Bułgarii. Jak to zrobić? O czym trzeba pamiętać? W kolejnych akapitach znajdziesz kilka ważnych szczegółów.

Jak kupić nieruchomość w Bułgarii? Sprawdź nasze porady

Bułgaria to wyjątkowe miejsce, które zachwyca między innymi przyjemnym klimatem czy też smaczną kuchnią. Warto wspomnieć, że jest to kraj, który cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Niezależnie od tego, czy planujesz potraktować zakup nieruchomości jako inwestycję, czy też regularnie podróżujesz do Bułgarii i nie chcesz spędzać czasu w hotelach, oto kilka porad, które mogą Ci się przydać:

  • Sprawdź, czy mieszkanie, które Cię interesuje, jest całoroczne.
  • Podpisanie aktu notarialnego wymaga albo osobistej obecności, albo można też udzielić pełnomocnictwa do zakupu przed polskim notariuszem. Sprawdź, czy jest akt 16, czyli dokument potwierdzający prawo do użytkowania budynku i osadnictwa.
  • Sprawdź, czy jest możliwość swobodnego wynajmu – w kompleksach, na których terenie prowadzona jest działalność hotelowa, może być to utrudnione. Jeśli zależy Ci na swobodnym wynajmie nieruchomości w Bułgarii nad morzem, unikaj obiektów typu hotelowego.

Nieruchomości w Bułgarii charakteryzują się wysokim potencjałem wzrostu cen, a więc zakup apartamentu w tym kraju to także dobry pomysł w przypadku osób planujących inwestycję.

Jak przebiega procedura kupna nieruchomości w Bułgarii?

Procedura zakupu nieruchomości w Bułgarii nie jest trudna ani czasochłonna. Pierwszy krok to znalezienie lokalu odpowiadającego indywidualnym preferencjom. Wystarczy, że skorzystasz ze strony internetowej z ofertami. Warto zdecydować się na taką, gdzie są jedynie bezpośrednie oferty. Pamiętaj, że tanie nieruchomości w Bułgarii nie muszą oznaczać złej jakości. Zapoznaj się ze szczegółami oferty, aby mieć większą pewność, że wybierasz dobrze. W opisie znajdziesz nie tylko zdjęcia, ale także informacje na temat metrażu, liczby pokoi, czy też odległości od morza.

Mieszkanie w Bułgarii na raty – zalety rozwiązania

Nawet jeśli nie masz całej kwoty potrzebnej na zakup nieruchomości, nie musisz rezygnować z mieszkania w Bułgarii. W takim przypadku możesz zdecydować się na zakup na raty. Oto zalety takiego rozwiązania:

  • Możesz przeznaczyć część swojego budżetu na inne inwestycje. Nie musisz od razu wydawać całych zgromadzonych środków.
  • Już po pierwszej wpłacie uzyskasz wyłączne prawo użytkowania nieruchomości, co oznacza, że możesz korzystać z niej tak jak właściciel, a więc wprowadzić się na stałe, wynajmować, czy też remontować.
  • Możesz zacząć zarabiać jeszcze przed zapłaceniem całej kwoty za mieszkanie – na przykład przez wynajem lokalu turystom.
  • Możesz spełnić swoje marzenia o mieszkaniu w Bułgarii już teraz – nie musisz latami odkładać potrzebnej kwoty na zakup lokalu, kiedy ceny nieruchomości i tak ciągle rosną. Jeśli marzysz o mieszkaniu w pięknej Bułgarii, warto zrealizować ten pomysł i cieszyć się możliwością spędzania czasu w tym wyjątkowym kraju.

Zastanawiasz się, jakie mieszkanie w Bułgarii na raty kupić? Wszystko zależy od tego, jaki jest powód, dla którego decydujesz się na taką inwestycję. Jeśli potrzebujesz mieszkania dla siebie, dobrym rozwiązaniem będzie kompleks bez infrastruktury, ale za to z niskim czynszem.

Z kolei w przypadku nieruchomości na wynajem warto zdecydować się na niewielki lokal w kompleksie zapewniającym udogodnienia takie jak baseny, jacuzzi, sztuczna rzeka czy też sale fitness.

Zakup mieszkania w Bułgarii ma wiele zalet zarówno w przypadku osób, które chcą się przeprowadzić, jak i w przypadku tych, które chcą inwestować. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na ważne kwestie, a więc czy mieszkanie jest całoroczne, kwestie związane z dokumentacją i czy istnieje możliwość swobodnego wynajmu. Nie zapomnij również, że warto rozważyć zakup mieszkania na raty.

Sprawdź inne artykuły

Sprawdź nasze apartamenty

Nieruchomości Słoneczny brzeg